Znáte příběh sdružení leteckých rodičů, který pomáhal Olinovi s přípravami a sestavením jeho vlastního týmu? Těch rodičů, co testovali na svých dětech, jestli plyšoví kamarádi mohou pomáhat při výuce létání? Tohle je jedna z prvních rodin, která do toho s námi kdysi šla. Jmenují se Sainerovi a jsou velice převelice důležitou českou leteckou rodinou.
Táta Patrik měl po prvním setkání s padáčky na leteckém dni ve Strakonicích už v roce 2015 trochu pochybnosti… Jenže když viděl, co se u nich v rodině stalo, tak jsme se o rok později při vzniku projektu letecké školky rovnou domluvili! Na čem? Na sbírce DATABÁZÍ LETIŠŤ a ICAO MAP ve prospěch dětské letecké gramotnosti a knihovny. Tohle video je z roku? Odhadněte!
Každopádně od té doby každý rok v březnu – při obměně aktuální verze letecké mapy a DATABÁZE LETIŠŤ – nám kamarádi piloti posílají ty staré – už neplatné. My pak s dětmi hrajeme hry o vzdušném prostoru nad naší hlavou. Například? Kde smí skákat padáky. Kudy-tudy z letiště na letiště a jestli to jde opravdu letět podle pravítka. Zábava je i hledat rozdíly mezi jednotlivými ročníky. Proč? Protože každý rok může mapa vypadat o dost jinak!
Vznikla tím škola hrou i pro bezpilotní a širokou veřejnost. Hrát si se starou a novou mapou je důležité! Vždyť ani padákem nejde skákat ani létat všude! A že je české nebe tak barevné? Financovat tolik pomůcek najednou? To jde jedině ve spolupráci s nakladateli a piloty. Vždyť i oni mají zájem na tom, aby se jim děti „nemotaly do cesty“, a hrát si mezi letadly? To se taky dá vyučovat, ale jen na letišti, kde na to mají piloti a rodiče trpělivost. A to všechno byl základ pro výběr vhodných Tygřích agentů.
Tato sbírka leteckých map už funguje několik let. Přidali jsme k ní i časopisy Flying Revue a bulletin Pilot a loni jsme dokonce začali zachraňovat i dětské a letecké knížky. Protože ty první děti odrůstají a občas nám umře některý z dědečků, a tak se teď stává, že někdo zavolá MAYDAY i pro ohrožené hračky, sbírky odznáčků a další poklady. To všechno – včetně adopce plyšáků – končí v rukách nových Tygřích agentů. Oni ví, co dál…
A jak to bude dál s jednou z těch malých instruktorek plyšáků? Čas letí a ona už brzy nastupuje do základního výcviku plachtění! Máme velkou radost, ale ještě je to tajné! Možná se stane jednou i Tygří agentkou. Takových příběhů pro vás máme mnohem víc… Pro víc radosti ze života (nejen) okolo létání…